Έκκληση για οικονομική βοήθεια κάνει ο σύλλογος διδασκόντων του 6ου Γυμνασίου Νέας Ιωνίας Αττικής για  στήριξη πρώην μαθητή μας, ο οποίος εδώ και 8 χρόνια και μετά από μεγάλο αγώνα και ταλαιπωρία λόγω καρκίνου  ( οστεοσάρκωμα )  θα πρέπει να υποστεί εγχείρηση ακρωτηριασμού του ποδιού του και τοποθέτησης νέου πρόσθετου μέλους. Η όλη διαδικασία είναι πολυδάπανη, η οικογένεια του μαθητή σε δύσκολη θέση,  γι’ αυτό παρακαλούμε όποιος συνάδελφος/συναδέλφισσα  θέλει να βοηθήσει οικονομικά την οικογένεια  με οποιοδήποτε ποσό, θα είναι σημαντικό.

Πρόκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για ορισμό στο Περιφερειακό Συμβούλιο Επιλογής Κεντρικής Μακεδονίας

Ζητείται εκπαιδευτικός με έφεση στη διαχείριση μαθητών σε κατασκήνωση, προκειμένου ως κοινοτάρχης να διευκολύνει την απρόσκοπτη και ήρεμη κατασκηνωτική περίοδο για τους 50 μαθητές μας, στη Μεταμόρφωση Χαλκιδικής από 09-07-2018 έως 21-07-2018.

Εκτός από

α) τις δωρεάν προσφερόμενες διακοπές στη-στο σύζυγο και τα τέκνα αυτών σε κατάλυμα υψηλής ποιότητας (καλαίσθητη καμπάνα πλησίον του κύματος με αυτοτελείς υπηρεσίες-WC κλπ).

β) τη δωρεάν διατροφή για τον ίδιο και τα μέλη της οικογένειάς του-της.

γ) την ευκαιρία διεύρυνσης των εμπειριών του-της σε ασφαλές, ειδυλλιακό και αξιοζήλευτο πλαίσιο και

ε) την απεριόριστη εκτίμησή μας για τη συμβολή του-της στη διευκόλυνση της υπηρεσίας μας

Yπάρχει ενδεχόμενο υπερωριακής αμοιβής (αν εκδοθεί εγκαίρως το ΦΕΚ).

Δελτίο Τύπου

Μήνυμα για το Πάσχα